21. – 22. 11. 2023 - ESG/udržitelná stavba z více perspektiv na jednom místě

14. 11. 2023

Vážení, blíží se konec roku a my si pro Vás připravili speciální akci. Nákupní klub pro toto setkání spojil síly s kolegy z Asociace pro rozvoj infrastruktury (ARI) a vytvořili akci na den a půl, kde téma ESG / udržitelnost probereme na jednom místě z mnoha perspektiv.

Akce je zaměřena na stavebnictví, ale také přesahuje do dalších oblastí – jak je patrné z níže uvedeného předběžného programu. Akce je tedy vhodná i pro Vaše kolegy z odboru investic, regionálního rozvoje či správy majetku.

 

Předběžný program:

Mnoho z Vás se setkává s pojmy jako je ESG či udržitelnost v různých postech, článcích či seminářích. Vždy však izolovaně – buď o těchto pojmech mluví právník na právnické akci, nebo environmentální nadšenci na jiné akci. Možná jste zaznamenali, že i banky již posuzují projektu podle toho, jak moc jsou zelené, udržitelné, odpovědné. Naší ambicí je si vše říct na jednom místě.

Celé setkání jsme rozdělili do několika bloků k jednomu typovému projektu výstavby školy/či jiné budovy občanské vybavenosti:

1. Jak rozumíme termínům ESG a udržitelnost z perspektivy několika profesí?

2. Jaké technologie zvolit (nice to have VS must have)?

3. Jaké jsou vhodné technologické postupy, jaké jsou trendy a jsou přiměřené našemu projektu?

4. Jaké jsou nástrahy při financování projektu pro zadavatele, nebo pro vybraného dodavatele?

5. Jak vhodně soutěžit? Je Design &Build vždy to správné?

6. Jak kontrolovat dodané technologie (energ. úspory apod.)?

 

K jednomu stolu posadíme různé profese a odborníky, kteří se na takovém projektu potkají, někdy krátce protnou a někdy úplně minou, ale přitom může vzniknout plno pozitiv i negativ a tom budou diskutovat ze své perspektivy:

1. projektant (návrh technologií, postupů a řešení),

2. stavař (jak to postavit),

3. právník (ZD a smlouva),

4. bankéř (financování),

5. vedoucí odboru investic (soutěž dle ZZVZ).

 

Nakonec si to otestujete sami na vlastní kůži. Sestavíte udržitelný projekt z komponentů (technologie, postupy, zadávací podmínky, financování apod.), které Vás během jednotlivých diskusních bloků osloví a zkusíte si v diskusi obhájit, respektive porovnáte, zda i ostatní skupiny vidí výstavbu udržitelné školy apod stejně.

Opět bude veliká míra interakce na celém setkání a neformální atmosféra.

 

Důležitá informace:

Termín konání: od 21. 11. 2022 od 9:30 do 22:00 (podvečerní program bude bezprostředně navazovat na přednáškové bloky) a 22. 11. 2022 bude program pokračovat od 9:15 do 13:30.

Místo konání: Praha, Národní zemědělské muzeum, Kostelní 1300/44, 170 00 Praha 7 - Letná© Nákupní klub, z.s. 2023
info@nklub.cz